רפואה סינית

מקורות הרפואה הסינית שאובים מתוך הפילוסופיה הסינית. תחילתה לפני אלפי שנים בסין העתיקה וכיום נעשה בה שימוש בכול העולם, במזרח ובמערב, בבתי חולים שלמים לרפואה סינית בסין ובמסגרות ציבוריות ופרטיות מחוץ לסין. הכלים הטיפוליים של הרפואה הסינית הם דיקור סיני, צמחי מרפא סינים, טווינה / שיאצו ותזונה סינית ובעזרתם המטפל ברפואה הסינית מנסה לחזק ולחדד את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף כדי להתמודד עם מגוון רחב של בעיות רפואיות קלות וקשות כאחד וכול זאת באופן טבעי וללא תופעות לוואי.


הדיקור הסיני הוא שיטת ריפוי עתיקה, שמזה אלפי שנים משמשת לטיפול בכאבים ובמחלות באמצעות עירור מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף והשבת האיזון הפנימי של האדם.
הרפואה הסינית מבוססת על ידע עמוק ועתיק אודות נתיבי זרימת האנרגיה בתוכנו, ועל הקשר בין ערוצים אלה לבין איברינו הפנימיים. על פי ראיה זו ישנם שנים עשר איברים פנימיים, אשר אחראים על כל התפקודים החיוניים שלנו בכל הרבדים: ברמה הפיזיולוגית, הרגשית, הנפשית והרוחנית.
האיברים הפנימיים מחוברים ביניהם וכן מחוברים אל הגפיים ואל הראש בתעלות אנרגטיות המכונות "מרידיאנים". לאורך תעלות אלה קיימות נקודות, בהן האנרגיה מצטברת ומקבלת "אופי" מסוים. עירור של נקודות אלה משחרר חסימות מן המערכת האנרגטית שלנו, ומשיב את האיברים הפנימיים לתפקודם התקין. תפיסה זו רואה את האדם כמכלול ומאבחנת את הכאבים והמחלות שלנו לא כבעיה נקודתית, אלא כמצב של חוסר איזון בין מערכות שונות. לכן חשוב לי להכיר כל מי שמגיע אלי לטיפול בצורה נרחבת ומעמיקה.

בשביל להכיר אתכם היטב, אני נעזר בשאלון רפואי אותו אני מבקש מכם למלא לפני הטיפול הראשון. מפגשנו הראשון ארוך מן הרגיל, ובו אנו נדבר על הדברים השונים המפריעים לכם. על בסיס היכרות זו, אנו מבצעים בדיקה מיוחדת של הדופק בכמה מוקדים שונים, אשר משקפת לנו את מצב האנרגיה באיברים הפנימיים שלכם.
מתוך כך, אני מאבחן את חוסר האיזון המתרחש, מגבש עיקרון טיפולי, ובוחר נקודות דיקור שישיבו את הגוף לאיזון. החדרת המחטים לרוב אינה כואבת, אולם פעמים רבות היא מלווה בתחושות מיוחדות כמו חום, זרם חשמלי או כבדות, אשר מעידים על הפעלת המערכת האנרגטית. אני משאיר את המחטים לפעול בתוך הגוף במשך 20-40 דקות, עד הוצאתן.
ישנן נקודות דיקור ברחבי הגוף כולו. במרפאה אני משתמש בעיקר בנקודות הנמצאות בגפיים ובראש, כך שאין צורך להתפשט. מומלץ לבוא בלבוש נוח המאפשר גישה מהברך והמרפק ומטה.

הדיקור הסיני הוא שיטת ריפוי עדינה, בטוחה ותהליכית. המסר הפנימי של נקודות הדיקור הוא לרוב מסר אשר הולך ומצטבר עם כל טיפול. כאשר המערכת שלנו התרגלה לפעול בצורה מסוימת לאורך זמן, דרוש תהליך על מנת לשנות דפוס זה.
לאחר שאכיר אתכם, אוכל להעריך את כמות ותדירות של טיפולים שתועיל לכם ביותר. אני ממליץ להתמיד ככל יכולתכם בתוכנית הטיפולים. ההתמדה משתלמת מאוד, כשאנו מוצאים את עצמנו משוחררים מהכאבים שהקשו עלינו, וכאשר אנו חווים את האיזון והחיוניות הטבעיים שלנו.